Zomer in Liberec

Během léta se milovníci přírody a kultury v Libereckém kraji nebudou nudit. Liberec má některé krásné budovy ze středověku a z konce 19. století. Navíc přímo za městem začíná nedotčená příroda obrovské velikosti. Liberec leží v Liberecké kotlině na úpatí Jizerských hor. Tato stránka obsahuje některé ze zajímavostí z Liberce v létě.

Zoologická zahrada Liberec


Dierentuin Zoo Liberec V Liberci naleznete nejstarší zoologickou zahradou v České republice! Zoo se rozprostírá na 13 ha, a to znamená, že je vhodná i pro příjemné procházky (2 km stezka), a to jak v létě, tak i v zimě.

Zoo je domovem pro více než 183 druhů zvířat, což znamená, že zde můžete obdivovat až 1734 chovaných zvířat. Více než 500 zvířat je zařazeno v různých evropských záchovných programech EEP..

Zoo má také různé krmné programy, ve kterých uvidíte i výcvik a zábavné triky.

Website: http://www.zooliberec.cz/en/

Centrum Babylon


Centrum Babylon Liberec Centrum Babylon, vzhled staré továrny se úplně změnil na zrekonstruovaný hotel a park plný zábavy pro děti i dospělé.

Naleznete tu restaurace, bary, obchody, noční klub, Luna Park (vnitřní zábavní park pro nejmenší), IQ park (zde můžete trénovat svůj mozek, vhodné pro mladé i starší), různé další druhy zábavy, wellness centrum a samozřejmě populární Aqua Park s tropickým bazénem.Website: http://www.centrumbabylon.cz/en/babylon/

Botanicka zahrada


Botanische tuin Liberec Nedaleko centra se nachází nejstarší botanická zahrada v České republice, která již překročila 115 let věku.

Botanická zahrada se skládá ze skleníkového reálu a venkovní expozice. Tyto budovy jsou vzájemně propojeny a každá představuje jinou krajinu. Můžeme zde obdivovat masožravé rostliny, orchideje, kamélie, kapradiny, australskou flóru, kaktusy rostoucí hlavou dolů, pavilon akvárií a terárií a mnoho dalších vzácných rostlin. Bude Vám připadat, jako byste prošli celý svět během pár hodin.

Naproti botanické zahradě na nachází Zoo.

Website: http://www.botaniliberec.cz/angl-index.php

Liberecke museum


Museum Liberec Muzeum Liberec je jedno z největších muzeí v České republice. To zcela největší se nachází v Praze. Kromě speciální kolekce a zajímavých exponátů stojí za zmínku již samotná budova.

Muzeum bylo založeno v r. 1873 a již v prvních letech se podařilo shromáždit velmi bohaté sbírky z evropských zemí a také z Předního a Dálného východu. Největší sbírka patří sklu a textilu. Exponáty přírody a archeologie je možné obdivovat trvale. Kromě toho mění muzeum každé tři měsíce výstavu s různými a rozmanitými motivy.

Website: http://www.muzeumlb.cz/?seten (Engels)

Jested


Jested Liberec  Ještěd je naší dominantou a symbolem, je to nejvyšší hora v Liberci! Perfektní příležitost jak strávit den v přírodě. Vrchol je možné dosáhnout pěšky, autem a nebo lanovkou. Jakmile se ocitnete na vrcholu, můžete se pokochat úžasným výhledem a načerpat síly v místní restauraci. V roce 1973 zde byl slavnostně otevřen nový hotel a vysílač ve tvaru rotačního hyperboloidu

Na Ještědu si můžete zapůjčit horská kola a koloběžky, a nebo navštívit bike park.

Website: http://www.skijested.cz/leto/sportovni-vyziti/pujcovna-horskych-kol