Liberec v zimě

Během zimy se milovníci přírody a kultury v Libereckém kraji nebudou nudit. V Liberci najdete několik krásných budov z období středověku a z konce 19. století. Kromě toho začíná přímo u Liberce rozsáhlá nedotčená přírodní oblast. Liberec leží téměř na úpatí známých Jizerských a Krkonošských hor. Tato stránka obsahuje seznam některých míst a detailů v okolí Liberce v zimě.

Ski areál Ještěd


Jested skien Liberec Ještěd, nejvyšší hora v Liberci, je jen něco málo přes 10 minut jízdy autem od Apartma Marcella Liberec.

Ještěd je 1012m vysoký a má 12,5 km sjezdovek. Je to bezpečný lyžařský areál, zejména pro malé děti. Rodiče mohou s nimi lyžovat a nebo je očekávat pod svahem. Na Ještědu se pořádají lyžařské kurzy, které nabízejí různé úrovně výcviku, pro děti i dospělé. Pro ty, kteří hledají něco náročnější, mohou zkusit i lyžování mimo sjezdovky na Ještědu.

Ještěd je snadno dostupný MHD a nebo autem, pro která je k dispozici spousta parkovacích míst.

Ještěd rovněž nabízí večerní lyžování, a to je kouzelný zážitek! Navíc Ještěd je lyžařský areál pro odvážlivce mezi námi, děti zde naleznou speciální sáňkovací sjezdovku, a navštívit zde můžete i několik restaurací.

Website: http://www.skijested.cz/novinky-ski-areal-jested.html

Ski areál Bedřichov


Ski centrum Bedřichov Bedřichov s výškou ± 800m je asi 20 minut jízdy od Apartma Marcella Liberec.

Jedná se o ideální lyžařské středisko pro rodiny s malými dětmi. V této oblasti je několik možností pro sjezdové i běžecké lyžování. K dispozici je 8 vleků s celkem 6 km sjezdovek, je zde také 70 km dlouhá běžecká trasa. Stručně řečeno, tato oblast je ideální pro začátečníky i pokročilé. Také zde můžete využít možnost večerního lyžování.

Bedřichov nabízí půjčovnu lyží, můžete zde absolvovat lyžařské kurzy, také zde můžete navštívit několik restaurací a využít dvě velká parkoviště pod sjezdovkou.

Website: http://www.skijizerky.cz/en/winter/tanvaldsky-spicak-severak-bedrichov.htm

Ski areál Čertova hora v Harrachově


Skien Harrachov Čertova hora s výškou 1020m je vzdálená 45 min. autem od Apartma Marcella Liberec. Lyžařský areál Harrachov patří mezi nejkrásnější a nejznámější v České republice. Čertova hora má několik krásných svahů o délce 8,6 km, je vhodná i pro začátečníky. Jeho hlavní, ´´červená trasa´´ patří k nejspolehlivějším a nejlépe upraveným sjezdovkám v zemi. Harrachov je také známý pro jeho skokanský můstek, který je součástí lyžařských závodů.

Kromě lyžování na sjezdovkách si můžete užít snowboarding a běžecké trasy dlouhé 110 km.

Ski areál Javorník


Skien Javornik Javorník s výškou 650m, je 20 min. autem od Apartma Marcella Liberec. Je to malé, ale moderní lyžařské středisko pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Najdete zde provazovou lanovku pro děti, která se nachází hned vedle lyžařského vleku, lyžařské sjezdovky, které jsou 900m dlouhé. Navíc tady naleznete dráhu pro snowboarding, bobovou dráhu dlouhou 1100 m (letní a zimní), dětské hřiště a lyžařskou školu.

V horní části, uprostřed lesa, se ​​nachází restaurace 'Obří sud' s vyhlídkovou věží. Parkování je zdarma.


Zoologická zahrada Liberec


Dierentuin Zoo Liberec V Liberci naleznete nejstarší zoologickou zahradou v České republice! Zoo se rozprostírá na 13ha, a to znamená, že je vhodná i pro příjemné procházky (2 km stezka), a to jak v létě, tak i v zimě.

Zoo je domovem pro více než 183 druhů zvířat, což znamená, že zde můžete obdivovat až 1734 chovaných zvířat. Více než 500 zvířat je zařazeno v různých evropských záchovných programech EEP.

Zoo má také různé krmné programy, ve kterých uvidíte i výcvik a zábavné triky.

Website: http://www.zooliberec.cz/en/

Centrum Babylon


Centrum Babylon Liberec  Centrum Babylon, vzhled staré továrny se úplně změnil na zrekonstruovaný hotel a park plný zábavy pro děti i dospělé.

Naleznete tu restaurace, bary, obchody, noční klub, Luna Park (vnitřní zábavní park pro nejmenší), IQ park (zde můžete trénovat svůj mozek, vhodné pro mladé i starší), různé další druhy zábavy, wellness centrum a samozřejmě populární Aqua Park s tropickým bazénem.

Deze zin moet eruit....

Website: http://www.centrumbabylon.cz/en/babylon/